Revizyon -Modenizasyon

Revizyon asansörler için çok önemlidir. Revizyonu uygun fiyata yaptırmanın ötesinde, kullanılan malzeme ve işçilik de çok önemlidir. Kaliteli malzeme ve deneyimli ekibimiz ile en işçiliği sizlere sunmak gayesiyle çalışıyoruz.

Asansöre dış görünüm olarak güncel bir tasarımla yepyeni bir yüz kazandırılabilir. Asansör kabininde bulunan duvar bölümünde paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı kaplama malzemeleri kullanılarak duvarlara çağdaş bir görünüm kazandırılabilir. Asansör tavan bölümü lazer kesim iç veya dış bükey bir tavan modeli ile değiştirilerek, asansör aydınlatmasında spot veya led ışık kullanılarak farklı bir dekorasyon elde edilebilir.

Asansör Kabin Modernizasyon
Asansör Kapı Modernizasyon
Asansör Tavan Modernizasyon
Asansör Taban Modernizasyon
Asansör Buton Modernizasyon
Asansör Gösterge Modernizasyon
Asansör Led Modernizasyon
Asansör Kabin Modernizasyon

Asansör Modernizasyonu ve Dış Görünüm Değişimi

Asansöre dış görünüm olarak güncel bir tasarımla yepyeni bir yüz kazandırılabilir. Asansör kabininde bulunan duvar bölümünde paslanmaz çelik veya alüminyum alaşımlı kaplama malzemeleri kullanılarak duvarlara çağdaş bir görünüm kazandırılabilir. Asansör tavan bölümü lazer kesim iç veya dış bükey bir tavan modeli ile değiştirilerek, asansör aydınlatmasında spot veya led ışık kullanılarak farklı bir dekorasyon elde edilebilir.

Asansörde bulunan zemin bölümü laminant, muşamba veya mermer bir döşeme kullanılarak etkileyici sonuçlar elde edilebilir. Son olarak asansör kabini içinde ve dışında bulunan asansör butonları yenilenerek görsel asansör modernizasyonu tamamlanır.

Tam Asansör Modernizasyonu

Ancak sadece dış görünüm olarak asansörünüzü modernize etmeniz asansör modernizasyonu yerine geçmemektedir. Binanızda kullandığınız asansör kabininiz güvenli olmayabilir ve emniyet kriterlerini sağlayamaz durumda olabilir. Asansör modernizasyonunda asansörün bütün taşıyıcı süspansiyonları, fren tertibatlarının tamamı ile eksiksiz olarak yenilenmeli ve kabin içinde emniyet kapısı mutlak suretle tesis edilmelidir. GMG Teknik Asansör mühendis ve uzman teknik personeli asansörün kullanıldığı mekanda gerekli inceleme ve trafik hesaplamalarını gerçekleştirdikten sonra, asansörünüzün modernizasyon ihtiyaçları doğrultusunda bir rapor hazırlanmaktadır. Uzmanlarımızın hazırlayacağı asansör modernizasyon raporunda, bakım, onarım, yedek parça ve işçilik giderlerini net olarak görebildiğiniz gibi, modernizasyon süreci ve iş teslimi zamanını kesin olarak görebilirsiniz.

Asansör sistemlerinde tehlikeli durumların tespit edilerek tanımlanması ve asansörde yapılan periyodik bakımlar sadece uzman kişilerce yapılmalıdır.
Asansör modernizasyonu ulusal düzenlemelere konu olmaktadır. Aktif bir değerlendirme neticesinde asansörün zayıf noktaları tespit edildikten sonra mevcut güvenlik seviyesi modernizasyon kriterleri ile sağlanabilir. Asansör modernizasyonu devamında, önleyici ve koruyucu bir asansör bakım prosedürü içeren bir süreçtir.
Asansör modernizasyon işlemine 80 den fazla parametre bulunan bir kontrol listesi esas alınarak başlanmaktadır. Bir asansör için modernizasyon, kısaca tesisatın temel özelliklerinin yeterlilik oranında değiştirilmesi ve kullanılan teçhizatın teknik açıdan yükseltilmesi anlamına gelmektedir.

Asansör modernizasyonunda temel amaç;

• Asansör güvenliği
• Asansör kullanım fonksiyonları
• Asansör yedek parça bulunabilirliği
• Asansör Performansı ve verimlilik
• Asansör güvenilirlik
• Asansör yönetmeliklerine ve kanuni standartlara uygunluk
• Gayrımenkul değeri artışı

Belirli bir yaşa gelmiş bir asansör için istisnai bir durum söz konusu olabilir. Eğer binanızda bulunan asansör sistemini modernize ettirmeyi planlıyor iseniz, yaşlı asansörlerin mutlaka proje bazında incelenmesi gerekmektedir. Asansörün kendi maliyeti ile modernizasyon maliyeti dengesi arasında dengesizlik var ise tam modernizasyon tercih edilmelidir.

Diğer bir yandan binada kullanılan asansörün risk oranı yüksek ise maliyet her zaman ikinci plandadır.

Asansör Modernizasyon Standartları Asansör sisteminiz şu anda mevcut asansör yönetmeliği ve kanunlar nezdinde uygun olmayabilir. Bir asansör sisteminin modernize edilmesi tamamı ile mevcut asansör sisteminizin asansör standartlarına uygun olup olmadığı ile ilgili bir durumdur. Asansör standartları ve yönetmeliklerin amacı birinci planda insan hayatında kaza ve ölüm risklerini minimuma indirmek ve daha az enerji sarfiyatı ile verimlilik sağlamaktır. Binanızda bulunan tüm asansör sistemleri asansör modernizasyonu için GMG Teknik Asansör deneyimli mühendis kadrosu ile hizmetinizdedir.

Deneyimli Çalışanlar

Çalışanlarımıza güveniyor ve kendilerini geliştirmelerine destek oluyoruz.

Kaliteli Malzemeler

Kendi evimizde kullanmaya tereddüt edeceğimiz hiçbir parçayı müşterilerimizin asansörlerinde de kullanmıyoruz.

Güvenli Montaj

Güvenliğiniz bizim için çok önemli, çalışmayan hiçbir güvenlik mekanizmasını gözardı etmiyoruz.

Uzman ekip

Sizlere daha hızlı hizmet verebilmek için buradayız.